אזרחות אמריקאית לילדים – חוק הסבא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
הוצאת אזרחות אמריקאית

במידה וויתרתם על אזרחות אמריקאית לילדכם וזאת משום שהוא אינו יליד ארה"ב או שהאם אינה עומדת בקריטריונים הנדרשים, הרי שחשוב לדעת כי אם הסב או הסבתא של הילד עומדים בדרישות הרלוונטיות, הרי שהילד זכאי לאזרחות אמריקאית.

כיום, ילד אשר נולד מחוץ לגבולות ארה"ב יכול ליהנות מאזרחות אמריקאית אף הוא וזאת במידה והוא נולד להורים אמריקאיים בעלי אזרחות או שהילד נולד להורה יחיד המחזיק באזרחות אמריקאית ואשר שהה חמש שנים לפחות בארה"ב טרם הלידה. מצב נוסף המקנה זכאות לאזרחות אמריקאית לילדים הינו כאשר הסבא או הסבתא עומדים בתנאים המתאימים.

אזרחות אמריקנית לילדים: מהו "חוק הסבא"?

חוק אזרחות אמריקאית לילדים או חוק הסבא מקנה לילדכם אפשרות לקבלת אזרחות אמריקאית באמצעות הסבא או הסבתא. החוק נחקק בשנת 2000 והוא מהווה תיקון לחוק שהיה קיים עד לאותה שנה.

החוק החדש יחסית קובע כי אם הסבא או הסבתא עומדים בתנאים מקדימים הנדרשים לצורך מתן אזרחות אמריקאית לילד, הרי שניתן להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית לילדים מתוך התבססות על האזרחות של הסב או הסבתא.

על פי חוק הסבא נקבע כי במידה והסב התגורר 5 שנים לכל הפחות בארה"ב והוא בעל אזרחות אמריקאית בעת לידת הילד, הרי שהנכד זכאי לאזרחות אמריקאית. חוק הסבא הינו תיקון המגדיר את התנאים להעברת האזרחות האמריקאית מהורה לילדו וזאת במידה והם מתגוררים מחוץ לגבולות ארה"ב. חוק הסבא הינו רלוונטי לילדים עד גיל 18 בלבד.

ההבדלים בין חוק הסבא לאזרחות אמריקנית לילדים מלידה

ההבדל בין חוק הסבא לבין אזרחות מלידה נובע ראשית כל מהמיקום. בקשה לאזרחות מלידה יכולה להיות מוגשת בקונסוליה בישראל, בעוד שחוק הסבא מחייב ביצוע התהליך בתחומי ארה"ב. ההבדל השני הינו הגיל, בקשה המסתמכת על חוק הסבא מתאימה לצעירים מתחת לגיל 18, כאשר אזרחות אמריקאית מלידה אינה מוגבלת בגיל. 

תהליך קבלת אזרחות אמריקאית לילדים

תהליך קבלת אזרחות אמריקאית לילדים מתוקף חוק הסבא כולל:

  • איסוף המסמכים המעידים על שהות של הסב חמש שנים בארה"ב, דוגמת מסמכים ממקום העבודה, נתוני ביטוח לאומי אמריקאי, תעודת לידה, תעודת נישואין וכו'. את המסמכים יש לתרגם לשפה האנגלית במידה והם כתובים בעברית, כמו כן יש לצרף תמונות פספורט בגודל 5X5 ס"מ ותשלום של 1170 דולר.
  • יש למלא את טפסי K600N ו- 1145 וזאת בשפה האנגלית. ניתן ואף מומלץ להסתייע בחברה מקצועית המתמחה בנושא.
  • יש לשלוח את כל החומרים לארצות הברית ולאחר כשבועיים יתקבל אישור וקבלה על התשלום. בחלוף כמה חודשים, תתקבל הודעה מטעם המשרד המטפל האם יש צורך במסמכים נוספים.
  • יש לקבוע ריאיון בו ישתתפו ההורה האמריקאי והילד. הריאיון מתקיים בארה"ב, כאשר הסב אינו חייב להגיע. לאחר הריאיון יקבל הילד תעודת אזרחות אמריקאית. חשוב לדעת כי תהליך קבלת אזרחות אמריקאית לילדים אינו בא על חשבון הנפקת דרכון וויזה. 

חשיבות קבלת סיוע מקצועי מידי מומחים

תהליך הגשת בקשה לאזרחות אמריקאית לילדים מתוקף חוק הסבא היינו הליך שעלול להיות מייגע ומסבוך. טעות קטנה במילוי אחד הטפסים או חסר של מסמך מסוים, עלולים להביא לעיכוב התהליך ולהפוך אותו לארוך ומתיש. קבלת ליווי וסיוע מקצועי מידי מומחים תבטיח מילוי נכון של הטפסים הרלוונטיים, צירוף כל המסמכים הנדרשים וניהול ההליך בצורה התקינה והנכונה, מה שעשוי לחסוך דאגות וזמן יקר וכן לשפר את סיכויי קבלת האישור.

הצוות המסור והיעיל של "ויזה ספיד" מלווה אותך לאורך כל הדרך החל ממילוי הטפסים הרבים והמורכבים עבור קבלת אזרחות אמריקנית לילדים וכלה בקביעת תור בשגרירות ארה"ב.

מעונין לקבל אזרחות אמריקאית לילדיך ברוגע?

מעונין בפטור תשלומי האגרה לשגרירות?

התקשר עכשיו לחברת "ויזה ספיד"

03-637-61-31

עלינו

חברת "ויזה ספיד"  בעלת ניסיון של שנים רבות ומקצוענית להכשיר אתכם לקבלת ויזה לארה"ב אצל "ויזה ספיד" תקבלו שירות מקיף בכל הנוגע לקבלת אשרות כניסה לארה"ב, "ויזה ספיד" מציעה שרותי ייעוץ, ליווי והכנת בקשות ויזה

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

דילוג לתוכן