לפני הראיון ובמעמד הריאיון: טיפים למגיש הויזה לארה"ב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
לפני הראיון ובמעמד הריאיון: טיפים למגיש הויזה לארה"ב

בשונה מריאיון עבודה שאליו נגישים המון מועמדים ונבחר רק אחד, עם הגשת הבקשה לוויזה המצב די שונה, ולטובתכם. כל עוד אתם עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים ומגישים את הטפסים הרלוונטים, הסיכוי כי תקבלו תשובה חיובית מהקונסול במעמד הריאיון, גבוה. לא אחת, ישנם אלו שמגישים את הבקשה, אך בסופו של דבר נענים בסירוב. אי אפשר אמנם לקבוע כי הסיבה היא אך ורק נפילה בריאיון האישי, אך בוודאי שהתנהגות לא ראויה בריאיון לא תורמת.

לאחר שנמלא את הטפסים שלכם, נתאם לכם פגישה בשגרירות האמריקאית. לפניכם, מספר טיפים לאלו מכם שכבר היו במעמד הזה, ובעיקר לאלו שעתידים לעשות זאת בפעם הראשונה. Good luck!

הקדישו זמן לתדרוך המקדים שלנו

אנו מנוסים היטב בהגשת בקשות לוויזה לארצות הברית – לעבודה, לתיירים ואפילו ויזות דחופות. הניסיון שלנו מאפשר לנו להכין אתכם על הצד הטוב ביותר למעמד הספק מרגש, ספק מלחיץ. ברגע בו נקבע לכם ריאיון, ניידע אתכם ואף נחלוק אתכם מספר טיפים כלליים. לא משנה עד כמה לוח הזמנים שלכם צפוף, אנו מאמינים כי כמה דקות מזמנכם יכולות לשפר משמעותית את סיכוי קבלת התשובה החיובית.

הגיעו בזמן אל הריאיון בשגרירות

הגיעו בזמן אל השגרירות – בשעה אליה זומנתם. מעבר לכך שהגעה בזמן תחסוך מכם תחושות לחץ ומתח, היא גם תורמת מאד לרושם הראשוני שלכם. איחור של כמה דקות כמובן לא יגרור כל תגובה דרמטית או נקיטת צעד, אך איחור "אופנתי" בהחלט לא יתרום לכם. כמו כן, חשוב לזכור כי כמוכם מוזמנים עוד מועמדים רבים לאותה השעה, כך שסביר ותצטרכו להמתין בתור שמתחיל מחוץ לשגרירות וממשיך בפנים.

הכינו את כל המסמכים מראש

חלק מהתדרוך שנעניק לכם, כולל גם המלצה להדפסת מסמכים רלוונטים. מטרת המסמכים היא להציג בפני הקונסול (רק במידה והוא מבקש), עדות לכך שיש לכם סיבה לחזור לארץ מארצות הברית. מסמכים שכאלו כוללים הסכם עבודה, אישור לימודים, מסמך המעיד על כך שיש ברשותכם נכס וכיוצא בזה. כמו כן, כדאי להכין מראש תמונת פספורט בגודל מתאים שיש למסור לקונסול. תמונה זו תהיה התמונה הרשמית בוויזה שלכם.

השיבו עניינית לשאלות הקונסול

הנציגים בשגרירות אינם ישראלים, אלא שמדובר על נותני שירות אמריקאים. כשיגיע תורכם, יקרא לכם הקונסול ויראיין אתכם בריאיון קצר שבין חצי לדקה לשלוש דקות. שימו לב: לא אתם אלו שמנהלים את הריאיון, אלא הקונסול. עליכם להיות קשובים לבקשות שלו, להשיב אך ורק על השאלות שהוא שואל ולא לנדב מידע שאיננו רלוונטי. ממה להימנע במטרה למנוע מצב שאתם פוגעים בסיכוי שלכם?

  • בלי "אחי" ובלי "בחיאת'"
  • מהקונסול לא "מבקשים טובה". אף פעם
  • הימנעו מבדיחות – זהו לא המקום

איך לנהוג במהלך הריאיון?

  • חייכו – זה תמיד עוזר
  • שמרו על קשר עין עם הקונסול (משדר אמינות)
  • נימוס, נימוס ושוב נימוס
  • שימו לב כי אתם משיבים באופן זהה לשאלות שנשאלתם בטופס ההגשה
  • התשובות למרבית השאלות – כן או לא

קבלו בהבנה ונימוס כל תשובה הניתנת לכם

המטרה שלכם היא כמובן לקבל תשובה חיובית. עם זאת, גם "לא" היא תשובה. אנו נכין אתכם על הצד הטוב ביותר בכדי למנף את הסיכויים שלכם. במידה והתשובה שקיבלתם שלילית, יש לקבל אותה בהבנה, בנימוס ולצאת בצורה מכובדת מהאולם בו נערך הריאיון. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להיות "מסומנים" בשגרירות על התנהגות בלתי הולמת.

הצעד הראשון בדרך לחלום האמריקאי מתחיל עם "ויזה ספיד!". נשמח להכין אתכם לריאיון בשגרירות, למלא בעבורכם את הטפסים ולהגיש את הבקשה שלכם. צרו איתנו קשר – 03-6376131

עלינו

חברת "ויזה ספיד"  בעלת ניסיון של שנים רבות ומקצוענית להכשיר אתכם לקבלת ויזה לארה"ב אצל "ויזה ספיד" תקבלו שירות מקיף בכל הנוגע לקבלת אשרות כניסה לארה"ב, "ויזה ספיד" מציעה שרותי ייעוץ, ליווי והכנת בקשות ויזה

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

דילוג לתוכן